Terrordome

Krótkie bio:
Terrordome to polski kwartet grający szybki i brutalny Crossover Thrash Metal utrzymany w stylistyce lat 80. Główne inspiracje to Razor, Nuclear Assault, Slayer czy Cryptic Slaughter. Muzykę Terrordome cechują bardzo szybkie, energiczne tempa i solówki oraz agresywny wokal.
Będąc aktywnym na scenie, zespół zagrał jak dotąd kilkaset koncertów w kraju i za granicą, dzieląc scenę z takimi kapelami jak: Suicidal Tendencies, Anthrax, Destruction, D.R.I., Whiplash, Hobbs’ Angel of Death, Frank Blackfire, Suicidal Angels, Ratos de Porão, Fastkill, Accu§er, Abigail, Wormrot, Vader oraz wieloma innymi.

Długie bio:
Terrordome powstał na początku 2005 r., gdy Murgrabia Mekong i Uappa Terror postanowili założyć kapelę, która połączy najlepsze elementy oldskulowego thrashu i hardcore’a, ale będzie równocześnie dużo szybsza, cięższa i brutalniejsza niż typowe kapele crossoverowe z lat 80. Po długich poszukiwaniach do składu dołączyli Picho oraz Mosh i zespół zaczął grać pierwsze koncerty. W lutym 2007 r. Terrordome wydał własnym sumptem nagraną w Psychosound Studio EP-kę „Shit Fuck Kill”. W 2008 r. z kapeli odszedł Picho, którego zastąpił Tom the Srom. W listopadzie 2008 r. w Śledziona Studio zostały nagrane kawałki, które ukazały się w formie splitu z Lostbone zatytułowanego „Split It Out”. Po jego wydaniu z zespołu odszedł gitarzysta Mosh, zastąpiony po paru miesiącach przez Rudobroddego. Pod koniec 2010 r. zespół wypuścił limitowany singiel, zawierający m.in. cover zespołu S.O.D. „Speak English Or Die”.

Rok 2011 przyniósł ukończenie oraz wydanie długogrającego materiału „We’ll Show You Mosh, Bitch!”, który ukazał się pod szyldem Defense Records. W trakcie jego nagrywania z zespołem pożegnał się Rudobroddy, którego miejsce zajął Paua Siffredi. Po świetnie przyjętym albumie rok 2012 przyniósł split z chilijskim Dekapited, zatytułowany „Bestial Castigation”, a wydany przez Thrashing Madness Productions. Przy tej okazji do utworu „Brutal Punishment” został nakręcony teledysk, a zespół odbył trasę po Europie wraz z brazylijskim Uganga. Na początku 2014 r. Terrordome wydało kompilację swoich pomniejszych wydawnictw, wzbogaconą o kilka bonusowych numerów, zatytułowaną przewrotnie „We’ll Show You Bosch, Mitch!”. Po jej wydaniu z zespołu odszedł długoletni basista Tom the Srom, którego zastąpił De Kapitzator. W takim składzie Terrordome nagrał i wydał w 2015 r., ponownie za pośrednictwem Defense Records, swój drugi longplej „Machete Justice”. Promocję tej płyty rozpoczęło kilkadziesiąt koncertów w Polsce oraz wypuszczenie kolejnego teledysku do numeru „Back to the ‘80s”, zaś na początku 2016 r. zespół, w ramach trasy „Brazilian Justice Tour”, zawitał do Ameryki Południowej oraz pojawił się na legendarnym „True Thrash Fest” w Japonii. Początek roku 2016 to również nowe wydawnictwo z brazylijskim Chaos Synopsis – split „Intoxicunts”.

Jak dotąd Terrordome zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą, dzieląc scenę z takimi kapelami jak: Suicidal Tendencies, Anthrax, Destruction, D.R.I., Whiplash, Hobbs’ Angel of Death, Frank Blackfire, Suicidal Angels, Ratos de Porão, Fastkill, Accu§er, Abigail, Wormrot, Vader oraz wieloma innymi.

Muzyka Terrordome jest bardzo charakterystyczna. Cechują ją bardzo szybkie, energiczne tempa i solówki oraz agresywny wokal. Zespół swoim przesłaniem nawiązuje do lat osiemdziesiątych XX wieku, a główne inspiracje to Dark Angel, Slayer, Cryptic Slaughter, D.R.I. czy też Evildead. Terrordome to niewątpliwie bardzo szybki i brutalny crossover thrash.

Terrordome na kompilacjach: “Tomb of the Unknowns I“, “Tattoofest 2010“, “Killcity XXVI“, “Thrashing Damnation Thru Compilation“, “Summer Beatdown“, “Za Krótko! Za Szybko!“, “Drrrama“, “United for Thrash 2”, „Antichrist Magazine”.

Obecny skład:

Uappa Terror – vocals & guitars
Paua Siffredi – guitars
De Kapitzator – bass & vocals
Murgrabia Mekong – drums

Co więcej, członkowie Terrordome udzielali/udzielają się w zespołach takich jak: Fortress, Traktor, Viatic, Inseminator, Exiled, Extinkt, Świniopas, Burnout.